Σύνδεση

Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

Πρόσφατα Θέματα
» Για να μην μπορεί να πάει με άλλους ερωτικά (Ξανά)
Το ερωτικό δέσιμο από το Ιτς Καλέ Ιωαννίνων (Γιαννιώτικο) EmptyΠεμ Αυγ 15, 2019 1:25 pm από alexandra519

» Καλημέρα & Καλησπερα!
Το ερωτικό δέσιμο από το Ιτς Καλέ Ιωαννίνων (Γιαννιώτικο) EmptyΔευ Αυγ 12, 2019 4:39 pm από cookie

» Παρόντες & Παρούσες (new)
Το ερωτικό δέσιμο από το Ιτς Καλέ Ιωαννίνων (Γιαννιώτικο) EmptyΔευ Αυγ 12, 2019 9:38 am από Nanti

» Για να τα ξανά βρείτε με τον άνθρωπό σου (Γιαννιώτικο)
Το ερωτικό δέσιμο από το Ιτς Καλέ Ιωαννίνων (Γιαννιώτικο) EmptyΠαρ Αυγ 09, 2019 4:54 pm από enchantress

» Εύκολη επαναφορά (Γιαννιώτικο)
Το ερωτικό δέσιμο από το Ιτς Καλέ Ιωαννίνων (Γιαννιώτικο) EmptyΤρι Αυγ 06, 2019 9:50 pm από Νίνο Αυγέρης

» Ερώτηση για το δέσιμο του γουρουνιού
Το ερωτικό δέσιμο από το Ιτς Καλέ Ιωαννίνων (Γιαννιώτικο) EmptyΚυρ Αυγ 04, 2019 2:23 pm από Dimi64

» Απορία
Το ερωτικό δέσιμο από το Ιτς Καλέ Ιωαννίνων (Γιαννιώτικο) EmptyΤετ Ιουλ 31, 2019 11:57 pm από Evelyn

» ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ?
Το ερωτικό δέσιμο από το Ιτς Καλέ Ιωαννίνων (Γιαννιώτικο) EmptyΤετ Ιουλ 17, 2019 4:12 pm από Nikos

» Για να σε πάρει τηλέφωνο
Το ερωτικό δέσιμο από το Ιτς Καλέ Ιωαννίνων (Γιαννιώτικο) EmptyΠαρ Ιουλ 05, 2019 2:52 pm από Katia174

» Μαθήματα μαγείας Stella & Π.α.σ.σ.ά.κ 2018-2019
Το ερωτικό δέσιμο από το Ιτς Καλέ Ιωαννίνων (Γιαννιώτικο) EmptyΠαρ Ιουλ 05, 2019 1:01 am από Νίνο Αυγέρης

» Αχερουσία Τράπουλα ~ Η μαντική τέχνη των Ασφοδέλιων
Το ερωτικό δέσιμο από το Ιτς Καλέ Ιωαννίνων (Γιαννιώτικο) EmptyΠαρ Ιουν 28, 2019 7:17 pm από natalia029

» Σχολή Μαγισσών - Stella Uranium - Stella Planetary - Μαγεία της Φωτιάς
Το ερωτικό δέσιμο από το Ιτς Καλέ Ιωαννίνων (Γιαννιώτικο) EmptyΠεμ Ιουν 27, 2019 1:47 pm από alexandra519

» Φίλτρο Σαλώμη
Το ερωτικό δέσιμο από το Ιτς Καλέ Ιωαννίνων (Γιαννιώτικο) EmptyΤετ Ιουν 26, 2019 12:05 am από Aspasia

» «Τη Καλλίστη» το μαγικό
Το ερωτικό δέσιμο από το Ιτς Καλέ Ιωαννίνων (Γιαννιώτικο) EmptyΠαρ Μάης 24, 2019 12:42 am από Νίνο Αυγέρης

» Για να χαθεί η ψυχρότητα σε μία σχέση (Γιαννιώτικο)
Το ερωτικό δέσιμο από το Ιτς Καλέ Ιωαννίνων (Γιαννιώτικο) EmptyΠεμ Μάης 23, 2019 3:07 pm από kirki225

» Ξορκι “Σουκακιάρης” (Γιαννιώτικο)
Το ερωτικό δέσιμο από το Ιτς Καλέ Ιωαννίνων (Γιαννιώτικο) EmptyΤρι Μάης 14, 2019 1:18 pm από Νίνο Αυγέρης

» Μανιόσκονη – Η σκόνη της Τρέλας
Το ερωτικό δέσιμο από το Ιτς Καλέ Ιωαννίνων (Γιαννιώτικο) EmptyΣαβ Μάης 11, 2019 12:48 am από Queen Ann

» Φίλτρο Υγείας
Το ερωτικό δέσιμο από το Ιτς Καλέ Ιωαννίνων (Γιαννιώτικο) EmptyΔευ Μάης 06, 2019 9:45 am από le duke

» Αγάπη μη φύγεις (Γιαννιώτικο)
Το ερωτικό δέσιμο από το Ιτς Καλέ Ιωαννίνων (Γιαννιώτικο) EmptyΔευ Μάης 06, 2019 9:39 am από le duke

» Ερωτικό Φίλτρο Αθηνά
Το ερωτικό δέσιμο από το Ιτς Καλέ Ιωαννίνων (Γιαννιώτικο) EmptyΠεμ Μάης 02, 2019 3:27 am από enchantress

Ψηφοφορία

Σας αρέσουν οι αλλαγές στο forum ?

Το ερωτικό δέσιμο από το Ιτς Καλέ Ιωαννίνων (Γιαννιώτικο) Vote_lcap96%Το ερωτικό δέσιμο από το Ιτς Καλέ Ιωαννίνων (Γιαννιώτικο) Vote_rcap 96% [ 25 ]
Το ερωτικό δέσιμο από το Ιτς Καλέ Ιωαννίνων (Γιαννιώτικο) Vote_lcap4%Το ερωτικό δέσιμο από το Ιτς Καλέ Ιωαννίνων (Γιαννιώτικο) Vote_rcap 4% [ 1 ]

Σύνολο Ψήφων : 26

Αυγουστός 2019
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Ημερολόγιο Ημερολόγιο

Το ερωτικό δέσιμο από το Ιτς Καλέ Ιωαννίνων (Γιαννιώτικο)

Πήγαινε κάτω

Το ερωτικό δέσιμο από το Ιτς Καλέ Ιωαννίνων (Γιαννιώτικο) Empty Το ερωτικό δέσιμο από το Ιτς Καλέ Ιωαννίνων (Γιαννιώτικο)

Δημοσίευση από Νίνο Αυγέρης Την / Το Δευ Ιαν 23, 2017 1:08 am

Το Ερωτικό Δέσιμο ήταν από τα πρώτα ερωτικά δεσίματα που παρουσίασα στο φόρουμ και όχι μόνο. Έλεγαν παλιά πως δένει ακόμα και τα Ζώα.

Ιτς Καλέ στα Ιωάννινα τώρα λέγονται τα μέρη που είναι ο τάφος του Αλί Πασά.

Υλικά:

Δύο ρίζες Μανδραγόρα
Δύο ρίζες Αδάμ & Εύας
Στίγματα Ζαφράν
Ροδόνερο (σπιτικό)
Έλαιο του Έρωτα
Τρία κόκκινα κεριά

Διαδικασία:
Σε γέμιση του φεγγαριού κοντά στην Πανσέληνο παίρνουμε τις δύο αρσενικές ρίζες (Μανδραγόρα & Αδάμ & Εύας) και της Ραντίζουμε με λίγες σταγόνες έλαιο έρωτα που το έχουμε ξαστρίσει στο όνομά αυτού που θέλουμε να δέσουμε. Αντίστοιχα ραντίζουμε τις Θηλυκές με Ροδόνερο.

Αφού τα αφήσουμε στον ήλιο να στεγνώσουν παίρνουμε τον αρσενικό μανδραγόρα και την Θηλυκή ρίζα Αδάμ & Εύας και τα κάνουμε μία λεπτή πούδρα και τα ενώνουμε λέγοντας:

«Όπως ο Μανδραγόρας και η Εύα ενώνονται
Έτσι και ο τάδε γέννα της τάδε να με ερωτευτεί
Και να με αγαπήσει, εμένα την τάδε της τάδε»

Αφού τα ενώσεις πάρε τις άλλες δύο ρίζες Αδάμ & Μανδραγόρα θηλυκό και τα κάνουμε και αυτά μία λεπτή πούδρα λέγοντας:

«Όπως ο Αδάμ και η Μανδραγόρενα
Ενώνονται, έτσι και το πάθος του τάδε
Γέννα της τάδε να ανάψει για εμένα
Την τάδε γέννα της τάδε»

Ενώνουμε όλες τις Πούδρες που έχουμε φτιάξει και τις βάζουμε σε ένα πιατάκι πορσελάνινο και ρίχνουμε λίγα στίγματα Ζαφράν (Καλό θα είναι να βάλετε ζυγό αριθμό) και λέμε τα ακόλουθα λόγια καθώς θα γυρνάμε το πιατάκι:

«Ζαφράν ερωτικό ξύπνημα να
Φέρεις στην καρδιά του τάδε
Γέννα της τάδε για εμένα την
Γέννα της τάδε».

Κατά την διάρκεια της Πανσελήνου πάρε τα τρία κεριά και θα τα επαλείψουμε με το έλαιο έρωτα και θα τα ανάψουμε γύρω από το πιάτο με την λεπτή πούδρα. Τις ενωμένες πούδρες και τα υπολείμματα κεριών της βάζουμε σε ένα κόκκινο πανάκι και τα θάβουμε σε μία ρίζα Δέντρου (ακόμα καλύτερα σε μία τριανταφυλλιά).

*Για να μην κουραστείτε με τις σκόνες εγώ παίρνω το μαχαίρι της τέχνης και ξύνω τον Μανδραγόρα και την Αδάμ & Εύας, ειδάλως μπορείτε να τις χτυπήσετε στο γουδί σας.
**Παλιά αναφέρετε πως μπορείς την σκόνη να την ταΐσεις αλλά εγώ δεν θα το έκανα. Ακόμα μπορείς να βάλεις την πούδρα επάνω στα κόκκινα κεριά.

«Χωρίς εσένα μέσα μου θα είμαι πάντα μόνος
μα πλάι σου θα περπατώ στο δρόμο του μυαλού»

Νίνο Αυγέρης
Νίνο Αυγέρης
Διαχειριστής
Διαχειριστής

Άντρας Γάτα
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2017

http://www.tomyroli.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το ερωτικό δέσιμο από το Ιτς Καλέ Ιωαννίνων (Γιαννιώτικο) Empty Απ: Το ερωτικό δέσιμο από το Ιτς Καλέ Ιωαννίνων (Γιαννιώτικο)

Δημοσίευση από White Guardian Angel Την / Το Παρ Φεβ 01, 2019 10:41 am

Ο αρσενικός και θηλυκός μανδραγόρας πως τους ξεχωρίζουμε? Μπορεί να χρησιμοποιηθεί κομμάτι, γιατί ολόκληρη η ρίζα είναι λίγο δύσκολο?

Ανώτερο μέλος
Ανώτερο μέλος

Άντρας Ημερομηνία εγγραφής : 31/01/2017

Το ερωτικό δέσιμο από το Ιτς Καλέ Ιωαννίνων (Γιαννιώτικο) Empty Απ: Το ερωτικό δέσιμο από το Ιτς Καλέ Ιωαννίνων (Γιαννιώτικο)

Δημοσίευση από Νίνο Αυγέρης Την / Το Παρ Φεβ 01, 2019 1:03 pm

Πλέων έτσι όπως τις έχουν κάνει δησκολο οπότε χρησιμοποίησε κατευθείαν δύο κομμάτια μανδραγορα

«Χωρίς εσένα μέσα μου θα είμαι πάντα μόνος
μα πλάι σου θα περπατώ στο δρόμο του μυαλού»

Νίνο Αυγέρης
Νίνο Αυγέρης
Διαχειριστής
Διαχειριστής

Άντρας Γάτα
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2017

http://www.tomyroli.gr

Δημοσίευση από White Guardian Angel Την / Το Παρ Φεβ 01, 2019 1:17 pm

Τέλειαα  Ξέρεις!

Ανώτερο μέλος
Ανώτερο μέλος

Άντρας Ημερομηνία εγγραφής : 31/01/2017

Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης