Σύνδεση

Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

Πρόσφατα Θέματα
» ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ?
Το μυστικό του έρωτα (Συνταγή της Αδαμαντίας) EmptyΧθες στις 4:12 pm από Nikos

» Για να σε πάρει τηλέφωνο
Το μυστικό του έρωτα (Συνταγή της Αδαμαντίας) EmptyΠαρ Ιουλ 05, 2019 2:52 pm από Katia174

» Μαθήματα μαγείας Stella & Π.α.σ.σ.ά.κ 2018-2019
Το μυστικό του έρωτα (Συνταγή της Αδαμαντίας) EmptyΠαρ Ιουλ 05, 2019 1:01 am από Νίνο Αυγέρης

» Αχερουσία Τράπουλα ~ Η μαντική τέχνη των Ασφοδέλιων
Το μυστικό του έρωτα (Συνταγή της Αδαμαντίας) EmptyΠαρ Ιουν 28, 2019 7:17 pm από natalia029

» Καλημέρα & Καλησπερα!
Το μυστικό του έρωτα (Συνταγή της Αδαμαντίας) EmptyΠαρ Ιουν 28, 2019 7:14 pm από natalia029

» Παρόντες & Παρούσες (new)
Το μυστικό του έρωτα (Συνταγή της Αδαμαντίας) EmptyΠαρ Ιουν 28, 2019 7:13 pm από natalia029

» Σχολή Μαγισσών - Stella Uranium - Stella Planetary - Μαγεία της Φωτιάς
Το μυστικό του έρωτα (Συνταγή της Αδαμαντίας) EmptyΠεμ Ιουν 27, 2019 1:47 pm από alexandra519

» Φίλτρο Σαλώμη
Το μυστικό του έρωτα (Συνταγή της Αδαμαντίας) EmptyΤετ Ιουν 26, 2019 12:05 am από Aspasia

» «Τη Καλλίστη» το μαγικό
Το μυστικό του έρωτα (Συνταγή της Αδαμαντίας) EmptyΠαρ Μάης 24, 2019 12:42 am από Νίνο Αυγέρης

» Για να χαθεί η ψυχρότητα σε μία σχέση (Γιαννιώτικο)
Το μυστικό του έρωτα (Συνταγή της Αδαμαντίας) EmptyΠεμ Μάης 23, 2019 3:07 pm από kirki225

» Ξορκι “Σουκακιάρης” (Γιαννιώτικο)
Το μυστικό του έρωτα (Συνταγή της Αδαμαντίας) EmptyΤρι Μάης 14, 2019 1:18 pm από Νίνο Αυγέρης

» Μανιόσκονη – Η σκόνη της Τρέλας
Το μυστικό του έρωτα (Συνταγή της Αδαμαντίας) EmptyΣαβ Μάης 11, 2019 12:48 am από Queen Ann

» Φίλτρο Υγείας
Το μυστικό του έρωτα (Συνταγή της Αδαμαντίας) EmptyΔευ Μάης 06, 2019 9:45 am από le duke

» Αγάπη μη φύγεις (Γιαννιώτικο)
Το μυστικό του έρωτα (Συνταγή της Αδαμαντίας) EmptyΔευ Μάης 06, 2019 9:39 am από le duke

» Ερωτικό Φίλτρο Αθηνά
Το μυστικό του έρωτα (Συνταγή της Αδαμαντίας) EmptyΠεμ Μάης 02, 2019 3:27 am από enchantress

» Φίλτρο Αθάραιος (Άνοιγμα δρόμου)
Το μυστικό του έρωτα (Συνταγή της Αδαμαντίας) EmptyΠεμ Απρ 18, 2019 7:35 am από Nanti

» Το δέσιμο της Μπάμπος
Το μυστικό του έρωτα (Συνταγή της Αδαμαντίας) EmptyΠεμ Απρ 11, 2019 7:59 pm από Νίνο Αυγέρης

» Εβδομαδιαίο ξόρκι
Το μυστικό του έρωτα (Συνταγή της Αδαμαντίας) EmptyΤρι Απρ 09, 2019 4:46 pm από korina

» Ημερίδα Θεσσαλονίκης STELLA– Σάββατο 6 Απριλίου 2019
Το μυστικό του έρωτα (Συνταγή της Αδαμαντίας) EmptyΤρι Απρ 09, 2019 1:38 am από Νίνο Αυγέρης

» Προσευχή αιτήματος προς στο Άγιο Πνεύμα
Το μυστικό του έρωτα (Συνταγή της Αδαμαντίας) EmptyΔευ Μαρ 18, 2019 5:40 pm από korina

Ψηφοφορία

Σας αρέσουν οι αλλαγές στο forum ?

Το μυστικό του έρωτα (Συνταγή της Αδαμαντίας) Vote_lcap96%Το μυστικό του έρωτα (Συνταγή της Αδαμαντίας) Vote_rcap 96% [ 24 ]
Το μυστικό του έρωτα (Συνταγή της Αδαμαντίας) Vote_lcap4%Το μυστικό του έρωτα (Συνταγή της Αδαμαντίας) Vote_rcap 4% [ 1 ]

Σύνολο Ψήφων : 25

Ιούλιος 2019
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Ημερολόγιο Ημερολόγιο

Το μυστικό του έρωτα (Συνταγή της Αδαμαντίας)

Πήγαινε κάτω

Το μυστικό του έρωτα (Συνταγή της Αδαμαντίας) Empty Το μυστικό του έρωτα (Συνταγή της Αδαμαντίας)

Δημοσίευση από Νίνο Αυγέρης Την / Το Δευ Νοε 06, 2017 1:02 am

Η Αδαμαντία ήταν μία Αμβρόσια μάγισσα, πιστή της Πάμβας. Αφιέρωσε την ζωή της ψάχνοντας και αναζητώντας την αλήθεια για την ζωή της. Η Αδαμαντία λοιπόν είχε δημιουργήσει το ξόρκι αυτό προς τιμή του γιού της που είχε παντρευτεί και είχε παντρευτεί και ξενοκοίταγε γιατί ο έρωτας του είχε φύγει!! Χρησιμοποιείται για να μη σβήσει ποτέ η φλόγα του έρωτα και της αγάπης!!!

Υλικά:

Ασημένιο καντήλι
Ροζ κορδέλα
Γλυκό του κουταλιού
Φίλτρο Αθηνά
Ελαιόλαδο
Καντηλοκέρι

Διαδικασία:
Σε γεμιση του φεγγαριού και ημέρα Δευτέρα γέμισε το καντηλέρι σου με καλό ελαιόλαδο. Πάρε τώρα την κορδέλα και γράψε με κόκκινο μελάνι επανω το όνομα σου και του άντρα που θέλεις. Κάνε εννέα κόμπους στο όνομα του και ρίξτε το στο πάτο του ποτηριού. Ψέκασε το λάδι με 3ψεκασιές ερωτικό φίλτρο Αθηνά. Βάλε το καντηλοκέρι και άναψε το λέγοντας:

«Φώς που βγαίνεις από τούτο το καντήλι
Φώτισε με την μυστική φλόγα του έρωτα
Του τάδε της τάδε για εμένα την τάδε της τάδε
Να φωτίσει να ζεστάνει η φλογίσει την καρδιά του»

Δίπλα από το καντήλι θα βάλεις ένα κουταλάκι του γλυκού (Σταφύλι) και όταν θα το αφήνεις θα πεις:

«Γλυκός να είναι ο έρωτας σου τάδε της τάδε
Να γλυκαίνεις να ομορφύνεις μέρα με την μέρα
Τούτα τα λόγια που ακούν τα αερικά να αντηχούν
Στο μυαλό σου και το φώς ποιο δυνατό να είναι
Που απόψε για εμένα θα φωτίζει.
Από το σκοτάδι ερχόμαστε στο φώς»

Άφησε το καντήλι να κάψει για επτά νύχτες συνεχόμενες χωρίς να σβήσει η φλόγα. Το γλυκό του κουταλιού το αλλάζουμε κάθε δύο μέρες (Τετάρτη, Παρασκευή). Το γλυκό που αλλάζετε να το πετάτε στο χώμα.

Έτοιμο…

«Χωρίς εσένα μέσα μου θα είμαι πάντα μόνος
μα πλάι σου θα περπατώ στο δρόμο του μυαλού»

Νίνο Αυγέρης
Νίνο Αυγέρης
Διαχειριστής
Διαχειριστής

Άντρας Γάτα
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2017

http://www.tomyroli.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το μυστικό του έρωτα (Συνταγή της Αδαμαντίας) Empty Απ: Το μυστικό του έρωτα (Συνταγή της Αδαμαντίας)

Δημοσίευση από natalia029 Την / Το Δευ Νοε 06, 2017 7:48 pm

Πολύ μορφολογία και αυτό ..

Εγώ στο μεταξύ περιμένω τη συνέχεια του βιβλίου Βιβλία
natalia029
natalia029
Δάσκαλος
Δάσκαλος

Θηλυκό Σκύλος
Ημερομηνία εγγραφής : 04/02/2017

Το μυστικό του έρωτα (Συνταγή της Αδαμαντίας) Empty Απ: Το μυστικό του έρωτα (Συνταγή της Αδαμαντίας)

Δημοσίευση από Νίνο Αυγέρης Την / Το Τρι Νοε 07, 2017 3:26 am

Θα έρθει και η συνέχεια!!! :)

«Χωρίς εσένα μέσα μου θα είμαι πάντα μόνος
μα πλάι σου θα περπατώ στο δρόμο του μυαλού»

Νίνο Αυγέρης
Νίνο Αυγέρης
Διαχειριστής
Διαχειριστής

Άντρας Γάτα
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2017

http://www.tomyroli.gr

Δημοσίευση από natalia029 Την / Το Τρι Νοε 07, 2017 11:38 am

love <3 <3 :!Φιλί!:
natalia029
natalia029
Δάσκαλος
Δάσκαλος

Θηλυκό Σκύλος
Ημερομηνία εγγραφής : 04/02/2017

Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης